Pages Menu
Categories Menu

sukces zawodowy nauczyciela stazysty

sukces zawodowy nauczyciela stazysty

10 wskazówek dla skutecznego mapowanie procesów

Tak jak korzystać z mapy, gdy dzieje się w podróż, aby upewnić się przybyć w odpowiednim miejscu, firmy, takie jak farmaceutycznej firmy doradczej, będzie również użyć „mapę”, aby poprawić i monitorowania procesów w celu zapewnienia efektywnej i sprawnej płynącej operacje. W ramach działalności gospodarczej, jest to znane jako mapowanie procesów.

Ponieważ firma zazwyczaj wiąże się wiele różnych procesów, ich odwzorowania, rysunek lub je z wykresami i mapami, sprawia, że ??praca jest bardziej widoczna. To z kolei zwiększa komunikację i zrozumienie wśród pracowników, którzy wykonują pracę. Procesie Mapa zasadzie określa czynności potrzeba, aby dostać się do ostatecznego celu, jakim jest zadowolenie klienta. Procesie Mapa może również zaznaczyć obszary, w których potrzebne są ulepszenia systemów oraz ułatwić opracowanie rozwiązania problemu.

Zrozumienie mapowanie procesów jest coś, co wymaga czasu i szkolenia, ale istnieją pewne wskazówki, które można wykonać, aby cały proces trochę łatwiej.

1. Wybierz właściwą osobę lub zespół, aby stworzyć mapę. Osoby te powinny być dobrze wykształcone w procesie udział i mają interes w doskonaleniu procesu.

2. Należy upewnić się, w celu ustalenia podstawowych zasad procesu mapowania i wyświetlać je na wykresie dla wszystkich. Przykłady tych zasad może być tak, że wszystkie osoby pozostają w pokoju dopóki sesja jest zakończona, że ??nie ma palca wskazującego lub obwinianie dozwolone, że każdy może mieć swój wkład, etc.

3. Upewnić się, że sala konferencyjna jest wystarczająco duży na liczbę uczestników, więc każdy jest wygodny i ma wystarczającą przestrzeń osobistą.

4. Miłego zapas papieru i notatki na dłoni.

5. Za pomocą laptopa, aby nagrać dane as you go, a jeśli to możliwe używanie go z projektorem, tak wszyscy w pokoju widzą informacje.

6. Staraj się, aby wszyscy w pokoju aktywnie uczestniczyć w tym procesie.

7. Tworzenie brulion procesu pierwszy i pracować na dobry egzemplarz, kiedy wszystkie dane zostały zebrane i ułożone.

8. Zawsze jednak uszanować wkład każdego człowieka może być mała.

9. Wcisnąć na obok punktu, kiedy każdy wydaje się być poza pomysłów. Jest to często, gdy najbardziej twórcze pomysły pojawiają.

10. Bądź cierpliwy. Dobry sposób mapa może potrwać przyjść razem.

Proces Mapy są cennym dodatkiem do każdej firmy. Są warte czasu i wysiłku potrzeba, aby stworzyć wizualnego przedstawiania procesów i procedur, które pracownicy mogą łatwo zrozumieć.

Jeśli korzystają ten artykuł o farmaceutycznej firmy doradczej, prosimy, aby opublikować go na swojej stronie lub blogu i przekazuje ten link do znajomych. Miłego dnia!

Artykuł dzięki: